Chefsdagen i Norr - Anmälda 2017
 -


Deltagare 29/3 2017

Academic Work AB
Svante Randlert, Stockholm
Tobias Johansson, Umeå
Jennifer Elffors, Umeå
Madeleine Jonsson, Umeå
Erik Karlsson, Umeå
Niklas Ryman, Umeå

Ackra Invest AB
Arne Morén, Skellefteå
Lena Hägg, Skellefteå

Adecco Sweden AB
Michael Stark, Skellefteå
Hansolov Gustavsson, Skellefteå

Alten Sverige AB
Robert Edvardsson, Skellefteå

Amendo Bemanning & Rekrytering AB
Linnea Engman, Skellefteå

Antenn Consulting AB
Kristna Karlsson, Umeå
Cathrine Lind, Skellefteå

ATEA Sverige AB
André Ahlard, Skellefteå

AVM AB
Jan Marklund, Solna

Balanderad F-U AB
Liselotte Bruce, Skellefteå

Barncancerfonden norra
Jonas Fahlman, Skellefteå
Per-Erik Lindgren, Umeå

Berco Produktion AB
Nicklas Berglund, Skellefteå

Best Western Malmia Hotell
Emma Lundmark, Skellefteå

Bilbolaget Nord AB
Lena Andersson, Umeå

Bilfrakt Bothnia AB
Johan Dennel, Skellefteå
Jan Lundberg, Umeå
Kenneth Lövgren, Skellefteå

Boliden AB
Lena Drugge, Boliden
Maria Lagerhielm, Boliden
Maria Graflund, Boliden

Boliden Rönnskärsverken
Irene Berg Marklund, Skelleftehamn

Brand Manual Sweden AB
Karl-Fredrik Johnfors, Stockholm
Margus Klaar, Stockholm

Brokk AB
Joakim Furtenback, Skellefteå
Staffan Larsson, Skellefteå

Came Invest AB
Gösta Hellgren, Skellefteå

Caverion Sverige AB
Maud Granström, Luleå

Centre för Outstanding Leadership AB
Åsa Lundquist Coey, Stockholm

Cesab Rekrytering AB
Katarina Stehn, Luleå

Contractor Bygg AB
Leif Ström, Skellefteå

Copperhill Mountain Lodge
Ulrike Schäufele, Åre

Crepido AB
Erik Mohall, Skellefteå

Curoma Consulting AB
Lena Öhrlund, Skellefteå

Dagar i Norr
Anders Wistemar, Skellefteå
Lars Koverberg, Skellefteå
Karin Lundström Rawden, Skellefteå
Stefan Berg, Skellefteå
Kristina Frank, Skellefteå
Oskar Stenlund, Skellefteå

DHL Freight (Sweden) AB
Martin Jeannette, Luleå
Magnus Brevemark, Luleå
Kerstin Berglund, Luleå
Susann Pettersson, Umeå

Dialect Sverige AB
Annica Strömquist, Umeå

Drömtrappor Norsjö AB
Jan Westergren, Norsjö

Eltel Networks Infranet AB
Rickard Strömgren, Umeå

Energiservice Skellefteå AB
Olov Boman, Skellefteå
Katrin Lindberg, Skellefteå
Roger Fahlesson, Skellefteå
Olle Westlin, Skellefteå
Nicklas Schönfeldt, Skellefteå
Örjan Karlsson, Skellefteå
Pontus Granberg, Skellefteå

Excellent Progress Leadership
Gabriella S Eikelboom, Örnsköldsvik

Explizit AB
Fredrik Krekula, Skellefteå

Fastighets AB Polaris
Fredrik Löfstedt, Skellefteå

Feelgood Företagshälsovård
Linda Berglund, Skellefteå
Jan Öqvist, Umeå

Folksam Ömsesidig Sak
Annica Skoog, Skellefteå

Franke Futurum AB
Henrik Holmberg, Byske
Elin Hamreby, Byske
Anette Lindgren, Byske

Fönsterspeciallisten AB
Christer Bergström, Skellefteå
Tommy Nygren, Skellefteå

Galaxen Bygg AB
Torbjörn Forsgren, Umeå

Ghost Competence AB
Stina Wikberg, Skellefteå
Angelica Falk, Skellefteå

Goda Företagsnyheter
P-O Sjödin, Skellefteå

Handelsbanken
Bärndt Hedman, Skellefteå
Åsa Kärr, Skellefteå
Eva Berggren, Skellefteå

Havator AB
Maria Olofsson, Piteå

HEDAB Sjukgymnastik
Karin Hedlund, Skellefteå

Helikopter Brand Design AB
Andreas Tunholm, Piteå

Hello Future AB
Leif Rehnström, Skellefteå

Hemviken Communikation AB
Ami Hemviken, Stockholm

Hjältarnas Hus
Carola Lestander, Umeå

IRIS Hadar AB
Per Lundgren, Umeå

IUC Norrbotten AB
Gabriella Rymark, Skellefteå

Kalles Bud & Transport AB
Erkki Niskanen, Luleå
Jan Johansson, Luleå

KFUM Umeå
Åsa S Boman, Umeå

Kompetenslaget AB
Peter Strand, Piteå
Helena Strand, Piteå
Maria Markström, Piteå
Kicki Karlsson, Piteå
Johan Moritz, Umeå

Koneo Skellefteå
Peder Gustavsson, Skellefteå

KUST Hotell & Spa AB
Annica Öhman, Piteå

Kärngården Personalkooperativ ek för
Johanna Gabriell Segerberg, Umeå

Lagkamrat
Inger Arnesson, Skellefteå
Gunnar Holmqvist, Skellefteå

Learnifier Sweden AB
Lars Peterstrand, Stockholm

Ledarskapscentrum AB
Stefan Söderfjäll, Umeå

Lernia Utbildning AB
Roger Enquist, Skellefteå

Lindbäcks Bygg AB
Stefan Lindbäck, Piteå

Luleå Tekniska Universitet
Robert Brännström, Skellefteå

Länsförsäkringar Västerbotten
Susanne Lohman, Skellefteå

Malmstolen AB
Jessika Häggling, Umeå

Maxieffect AB
Marcus Karlsson, Stockholm

Metso Sweden AB
Camilla Ulander, Ersmark
Alf Magnusson, Ersmark
Kristina Runsten, Ersmark
Mikael Sundbom, Ersmark
Daniel Österberg, Ersmark

Nolia AB
Annica Nordlöf, Piteå
Helene Ljungstedt, Piteå

No Plan B
Jeanette Davidsson, Skellefteå
Mikael Lundström, Skellefteå
Sonny Karlsson, Skellefteå
Patrik Wilén, No Skellefteå
Johan Lundmark, Skellefteå
Julia Boman, Skellefteå
Olov Hultdin, Skellefteå

Nordea Bank AB
Åke Mattsson, Skellefteå

Norran Affärsliv
Lars Westerlund, Skellefteå

Norrlandsgjuteriet AB
Peter Göttfert, Robertsfors

Norrskydd AB
Thord Carlsson, Skellefteå

Norwegian AB
Christian Wahlqvist, Stockholm
Johan Gripenbrand, Stockholm

Nämndemansgården
Christina Larsson, Stockholm
Mathias Åman, Umeå

OmnyTek
Dennis Fredriksson, Skellefteå

Onyx AB
Tage Hellgren, Skellefteå

Oqurenz AB
Jessica Holmström, Norsjö
Agnetha Sjöstedt, Umeå

PacsOn AB
Kalle Melander, Skellefteå
Ulf Wiklund, Skellefteå
Peter Lundström, Skellefteå
Johan Logardt Viklund

Part Construction AB
Irene Lindman, Kalix

Piteå Kommun
Östen Granberg, Piteå

Piteå Science Park AB
Helena Karlberg, Piteå

Plusshus AB
Catharina Eriksson, Skellefteå

Poolia Sverige AB
Jonathan Persson, Umeå
Nils Hultin, Umeå

PwC AB
Susanne Karlsson, Skellefteå

Quality Hotell Skellefteå Stadshotell
Sabina Jonsson, Skellefteå

Repay Invest AB
Petter Mikaelsson, Skellefteå

Shift Education AB
Pelle Vesterlund, Umeå

Skandia
Jonas Öhrlund, Skellefteå

Skellefteå Airport AB
Robert Lindberg, Falmark

Skellefteå Hamn & Logistik AB
Lars Widelund, Skelleftehamn
Gösta Westin, Skellefteå
Christer Holmer, Skellefteå
Andreas Enquist, Skellefteå
Bert Söderström, Skellefteå

Skellefteå Kommun
Kristina Sundin Jonsson, Skellefteå
Tomas Öhlund, Skellefteå
Lotta Vestin, Skellefteå
Anneli Josefsson, Skellefteå
Ylva Billing, Skellefteå
Lars Pettersson, Skellefteå
Peder Hansson, Skellefteå
Eva Hård, Skellefteå
Jeanette Nilsson, Skellefteå
Peter Näsström, Skellefteå
Sara Lundberg, Skellefteå
Kristina Markström, Skellefteå
Thomas Granlund, Skellefteå
Britt-Inger Olofsson, Skellefteå
Anders Blom, Skellefteå
Charlotte Nilsson, Skellefteå

Skellefteå Kraft AB
Monica Ögren, Skellefteå
Mirjam Bellgran, Skellefteå
David Albertsson, Skellefteå
Sanna Lundström, Skellefteå
Anki Högdahl, Skellefteå
Erica Åström, Skellefteå
Eva-Lena Berglund, Skellefteå
Ulla Stenberg, Skellefteå
Elisabeth Bjuhr, Skellefteå
Patrik Lillbacka, Skellefteå
Jim Markstedt, Skellefteå
Elin Selin Bergsten, Skellefteå

Snidex AB
Susann Klippmark, Burträsk

Sogeti Sverige AB
Johannes Hörnberg, Umeå

Specsavers Sweden AB
Lillemor Friedrich, Luleå
Linda Vesterberg, Luleå

SSC Skellefteå AB
Lina Videmy, Skellefteå

SSG Standard Solutions Group AB
Katarina Bengtsson, Sundsvall

Stiftsgården Skellefteå
Kalina Wallenberg, Skellefteå

StyrelseAkademien Norr
Anders Nilsson, Skellefteå
Anna Ricknell, Skellefteå

SuBar AB
Sofia Furberg, Luleå
Erika Renberg, Luleå

Succedo AB
Lars Lundström, Skellefteå

Swedbank AB
Veronica Hällkvist, Skellefteå

ThorenGruppen AB
Richard Bagger, Umeå

Tieto Sweden Healtcare & Welfare AB
Robert Andersson, Skellefteå
Marie Stenborg, Skellefteå
Mats Söderlund, Skellefteå
Lars Dahlqvist, Skellefteå
Lisa Lundström, Skellefteå

Totalförsvarets skyddscentrum
Mona Bjurén, Umeå

Treac AB
Lina Ådin, Stockholm

Transcom AB
Kristina Sörestam, Umeå

Trä & teknikcollege AB
Jannike Lindbergh, Skellefteå

Unionen Västerbotten
Maj-Inger Åhgren, Skellefteå
Anita Eriksson, Skellefteå
Patric Häggroth, Luleå

Valutec AB
Robert Larsson, Skellefteå

Webhelp Sweden AB
Joanna Gabrielsson, Piteå
Erika Renberg, Piteå

Wikan Personal AB
Kenneth Vidmark, Skellefteå
Maria Marklund, Skellefteå

Vilagården AB
Yvonne Eckerskog, Kusmark

Vitec Software Group AB
Karin Wendén, Umeå

VK Affärsliv 24
Elin Olsson, Umeå

VLS Konsult AB
Anna-Karin Wikstén, Skellefteå

Vygon (Sweden) AB
Marlene Lundqvist, Skellefteå

Västerbottens Läns Landsting informatik
Gunilla Burman, Skellefteå
Margot Ingberg, Skellefteå
Mikael Robertsson, Skellefteå
Toni Suhonen, Umeå
Annika Björklund, Umeå
Sofia Wixner Lundgren, Umeå
Urban Helmersson, Umeå

XLNT Travel Sweden AB
Christina Hägg, Skellefteå

Ålö AB
Leif Thorwaldsson, Umeå

Älvsbacka Fastigheter AB
Maria Ottosson, Skellefteå























----------------------------------------------------------------
Deltagare 2016

Adecco Sweden AB
Michael Stark, Skellefteå
Hansolov Gustavsson, Skellefteå

Akademikerförbundet SSR
Jenny Grenander, Stockholm
Hanna Broberg, Stockholm

Alten Sverige AB
Gabriella Edberg, Umeå

Arbetsförmedlingen
Emma Norrfors, Skellefteå
Linda Dittrich, Skellefteå

A Real Movement AB
Pontus Wadström, Stockholm

Alimak Hek AB
Anna Eriksson Ek, Skellefteå
Mathias Stenlund, Skellefteå
Jenny Furtenbach, Skellefteå
Mathias Hedström, Skellefteå

Antenn Consulting AB
Kristina Karlsson, Umeå

Arkitektkopia AB
Helena Lundmark, Skellefteå

Autoakuten AB
Andreas Enquist, Skellefteå

Awance Affärsutveckling AB
Anders Wistemar, Skellefteå

Boehringer Ingelheim AB
Markus Frank, Skellefteå

Boliden Mineral AB
Lena Drugge. Boliden

Brainscan AB
Thomas Lundqvist, Stockholm

Brokk AB
Staffan Larsson, Skellefteå

Chefsdagen i Norr
Karin Lundström Rawden, Skellefteå
Kristina Frank, Järvtjärn

Crepido AB
Hanna Friman, Skellefteå

DB Schenker AB
Lars Konradsson, Umeå

DHL Freight AB
Kerstin Berglund, Luleå
Magnus Brevemark, Luleå

DiLucias Utvecklingsbyra AB
Karina DiLucia Dislucias, Burträsk

Duroc Special Steel AB
Roger Andersson, Luleå

DoYourVision AB
Linda Nederberg, Umeå

Emcon Miljökonsult AB
Robert Canon, Umeå
Conny Kjerrulf, Umeå

Explizit AB
Dan Edman, Skellefteå

Explizit Environment AB
Pär Dunder, Skellefteå

Explizit Netcrew AB
Fredrik Bergqvist, Skellefteå
Fredrik Krekula, Skellefteå

Explizit Public Service AB
Marie Stenborg, Skellefteå
Kent Edman, Skellefteå

Feelgood Hälsovård
Linda Berglund, Skellefteå

Fönsterspecialisten AB
Ulf Rosenius, Skellefteå

Företagarna
Lars Lundström, Skellefteå

Gallac Produktion AB
Jörgen Nyström, Skellefteå
Elina Anundi, Skellefteå
Roger Wikström, Skellefteå

Gilbarco Veeder Root AB
Fredric Holmström, Skellefteå

Handelsbanken
Bärndt Hedman, Skellefteå

Havator AB
Maria Olofsson, Piteå

Helikopter Brand Design AB
Jenny Hultdin Forslund, Skellefteå

Hello Future AB
Leif Rehnström, Skellefteå

Hjältarnas Hus
Christer Nederstedt, Umeå

Holmlunds Måleri AB
Tommy Nygren, Skellefteå
Robert Nygren, Skellefteå
Stefan Linder, Skellefteå

HSB Norr
Samuel Bernberg, Piteå
Stina Ek, Luleå

Innan AB
Nicklas Karlsson, Skellefteå

JR Mekan AB
Lennart Vikberg, Skellefteå
Nicklas Lindström, Skellefteå

Komatsu Forest AB
Krister Rosendahl, Umeå
Pernilla Åström, Umeå
Samuel Gottnersson, Umeå
Hans Forsberg, Umeå
Stefan Karlsson, Umeå

Kompetenslaget AB
Peter Strand, Piteå
Helene Löwinger, Piteå
Maria Markström, Piteå

Koverberg Consulting AB
Lars Koverberg, Skellefteå

KPMG AB
Åsa Lundström, Skellefteå

Krux AB
Jens Mårtensson, Skellefteå

Lagkamrat
Håkan Linneruth, Piteå
Emelie Lövgren, Piteå
Johannes Lindberg, Skellefteå

LEAB
Ingalill Backlund, Lövånger
Mikael Karlsson, Lövånger

LRF Konsult AB
Stefan Rönnlund, Skellefteå

Länsstyrelsen Västerbotten
Landshövding Magdalena Andersson, Umeå

Malmstolen AB
Jessika Häggling, Stenungsund

Maxieffect AB
Marcus Karlsson, Stockholm

Metso Sweden AB
Mikael Sundbom, Ersmark
Lasse Jansson, Ersmark
Peter Sundberg, Ersmark

Move Management AB
Peter Hård Stockholm
Roger Sundström, Stockholm

New Wave Profile AB
Gustav Boström, Skellefteå
Thomas Boström, Skellefteå

Nolia AB
Helene Ljungstedt, Piteå
Jaana Tengman, Skellefteå

Nordea Bank AB
Ulrica Magnusson Söderlund, Skellefteå
Emma Remahl, Skellefteå

Norran Affärsliv
Lars Westerlund, Skellefteå

Norrbottens Affärer
Annelie Hannu, Luleå

Norrlandsgjuteriet AB
Peter Göttfert, Robertsfors
Helen Bäckström, Robertsfors

Papperspartner AB
Martin Bäcklund, Umeå
Johan Viklund Logardt, Skellefteå
Kalle Melander, Skellefteå

Poolia AB
Rebecca Pettersson, Umeå

Proffice Sverige AB
Johan Berglund, Umeå
Niclas Ericsson, Umeå

PwC AB
Maria Lundberg, Skellefteå

Semcon Sverige AB
Krister Efvenström, Piteå

Skandia
Mattias Rönnlund, Skellefteå
Jonas Öhrlund, Skellefteå

Skellefteå Kraft AB
Monica Ögren, Skellefteå
Gerd Linder, Skellefteå
Elisabeth Bjuhr, Skellefteå
Jim Markstedt, Skellefteå
Patrik Lillbacka, Skellefteå
Hans Lenman, Skellefteå

Skellefteå Kommun
Kicki Krane, Skellefteå
Maria Berggren, Skellefteå
Sinnika Sjunnesson, Skellefteå
Cathrin Risen, Skellefteå
Susanne Melander, Skellefteå
Carita Löfstedt, Skellefteå
Janice Alseryd, Skellefteå
Maria Lindberg, Skellefteå
Sofie Pettersson, Skellefteå
Birgitta Holmström, Skellefteå
Vibeke Nordström, Skellefteå
Lena Ersson, Skellefteå
Jenny Holmberg, Skellefteå

Skellefteå Taxi AB
Lars Åberg, Skellefteå

Solviks Folkhögskola
Wiveca Ögren, Frostkåge

Stiftsgården Hotell & Konferens
Veronica Ståhl, Skellefteå
Kristina Bygdén, Skellefteå

Sunnanå SK
Inger Arnesson, Skellefteå
Robert Karlsson, Skellefteå

Swedbank AB
Catarina Lidman, Skellefteå
Veronica Hällkvist, Skellefteå
Annika Holmgren, Skellefteå
Erik Kristiansson, Skellefteå

T3 AB
Dick Hellman, Skellefteå

Telavox AB
Lennart Johansson, Skellefteå
Thomas Boman, Luleå

Tholin & Larsson AB
Jan-Erik Nilsson, Göteborg
Börje Nilsson-Mäki, Göteborg

Tieto Sweden Support Services AB
Lena Staflund, Skellefteå

Tieto AB
Robert Andersson, Skellefteå

Treac AB
Lina Ådin, Stockholm

Unionen Västerbotten
Maj-Inger Åhgren, Skellefteå
Olle Heimersson, Umeå

Ursviken Technology AB
Patrik Hedström, Ursviken

Wikan Personal Botnia AB
Kenneth Vidmark, Skellefteå
Tomas Vidmark, Skellefteå

Vision Reklam & Dekor AB
Jenny Nyström, Skellefteå

Wist Last & Buss AB
Roland Bergström, Skellefteå

Västerbottens Läns Landsting
Gunilla Burman, Skellefteå

XLNT Travel Norrland AB
Marika Eriksson, Umeå
Christina Hägg, Skellefteå

Åbyns Bygg AB
Mike Jackson, Skellefteå
Jonas Bergmark, Skellefteå
Rune Jensen, Skellefteå
Rainer Eskelinen, Skellefteå
Tobias Rosenkrans, Skellefteå
Lars Brännström, Skellefteå

























Deltagare 2015

Acino AB
Joel Enqvist, Umeå

Acino AB
Gustav Nordin, Umeå

Adecco Sweden AB
Hansolov Gustavsson

Alimak Hek AB
Maria Hoch

Alimak Hek AB
Anna Eriksson Ek

Alimak Hek AB
Lars Elveros

Alimak Hek AB
Jenny Furtenbach

Alten AB
Robert Eriksson, Umeå

Antenn Consulting AB
Cathrine Lind

Arkitektkopia AB
Helena Lundmark

Artch informations- och kommunikationsbyrå
Agneta Lundström, Bureå

Ascom Network Testing AB
Joakim Forsberg

Autoakuten i Skellefteå AB
Andreas Enquist

Awance Affärsutveckling AB
Anders Wistemar

Bergteamet AB
Isabelle Klingstedt, Boliden

Biomet Orthopaedics AB
Peter Lundberg

Boliden Mineral AB Gruvor
Lena Drugge, Boliden

Broholmen Invest AB
Maria Ottosson

Bättre Text AB
Lisa Rönnblom

Coca-Cola Enterprises Sverige AB
Desiree Nilsson

Crearo Utveckling AB
Maria Jonsson, Luleå

Dixie PR
Åsa Stocksén

Ekcom AB
Li Holmberg

EK Interiör AB
Eva Karlberg

Ensize
Stefan Berg

Ernst & Young
Fredrik Lundgren

Ernst & Young 
Katarina Söderberg

Ernst & Young 
Magnus Nilsson

Explizit AB
Fredrik Krekula

Explizit AB
Fredrik Bergqvist

Explizit Public Service AB
Marie Stenborg

Explizit Environment AB
Helena Lundquist

Explizit Environment AB
Pär Dunder

Fotograf Marianne
Marianne Näsström

Franke Futurum AB
Ulrika Öberg, Byske

Franke Futurum AB
Christoffer Wadén, Byske

Franke Futurum AB
Linda Söderlund, Byske

Fönsterspecialisten Norrland AB
Ulf Rosenius

Företagarna
Lars Forssell

Gilbarco Autotank AB
Fredric Holmström

Goda Företagsnyheter
Karin Lundström Rawden

Goda Företagsnyheter
Kristoffer Olsson

Handelsbanken
Bärndt Hedman

Handelsbanken
Åsa Kärr

Helikopter Brand Design AB
Maria Åström

Helikopter Brand Design AB
John Lidman

Holmlunds Måleri AB
Tommy Nygren

ICON Studios AB
Ronny Lindström

ICON Studios AB
Mattias Sjöstedt

ICON Studios AB
Mattias Halbakken

Innovation Västerbotten
Gunilla Viklund

Iris Hadar AB
Per Lundgren, Umeå

Jack & Jones AB
David Acosta

Kamoja AB / Unionen
Lisa Ekström, Stockholm

Kompetenslaget AB
Peter Strand, Piteå

Kompetenslaget AB
Helena Strand, Piteå

Kompetenslaget AB
Tina Hollstedt, Piteå

Kompetenslaget AB
Niklas Stenberg, Piteå

Koverberg Consulting AB
Lars Koverberg

Kreablo
Anna Bauer

Kronofogden
Tommy Marksén

Krux Sweden AB
Jens Mårtensson

Kult
Karin Wahlén, Stockholm

Lindex Sverige AB
Ingela Stenman

LTU Business AB
Mikael Rehnberg

LTU Business AB
Maria Svanberg, Luleå

Market Gurus International AB
Santosh Hejmadi

Max Hamburgerrestauranger
Per Larshans, Stockholm

Maxieffect AB
Marcus Karlsson, Stockholm

Maxieffect AB
Mats Ahlberg, Stockholm

Mental Coahing - Ingrid Nordlund
Ingrid Nordlund

New True Leaders
Caroline Nyström, Umeå

Nolia AB
Ann-Sofie Greander

Nolia AB
Annica Nordlöf, Piteå

Nordea Bank
Ulrica Magnusson-Söderlund

Nordea Bank
Emma Remahl

Nordic Sport AB
Emma Lundkvist

NorLink AB
Jannike Lindberg

Norran
Stefan Lundmark

Norran
Åsa Svanberg

Norran
Anna Magnusson

Norrbottens Säljbolag AB
Elizabeth Brentmar, Luleå

Norra Skogsägarna ek för.
Erik Eliasson, Umeå

Norrlandsgjuteriet AB
Peter Göttfert, Robertsfors

Ottsjöakademien
Lasse Karlsson, Stockholm

Ottsjöakademien
Göran Dahlgren, Stockholm

Outotec AB
Jan Nilsson

Papperspartner AB
Kalle Melander

Papperspartner AB
Peter Lundström

Papperspartner AB
Martin Bäcklund, Umeå

Preced
Monica Cederstrand

PwC
Anders Hettinger

Region Västerbotten
Anna Pettersson, Umeå

Repay Invest AB
Mikael Lindgren

Riksbyggen
Gabriella Rymark

Scandic Hotell 
Åsa Karlsson

Scandic Hotell
Christine Engström

Silleste AB
Lisette Edgarsson

SkandiaMäklarna AB
Fredrik Wikström

SkandiaMäklarna AB
Lennart Wikström

Skebo
Linda Dittrich

Skellefteå Kommun
Kristina Sundin-Jonsson

Skellefteå Kommun
Kicki Krane

Skellefteå Kommun
Birgitta Holmström

Skellefteå Kommun
Marjo Bodén

Skellefteå Kommun
Harriet Wistemar

Skellefteå Kommun
Christina Svärd

Skellefteå Kommun, Balderskolan
Erik Burstrand

Skellefteå Kraft AB
Susanne Nyberg

Skellefteå Kraft AB
Katrin Lindberg

Skellefteå Kraft AB
Leif Bergman

Skellefteå Kraft AB
Marlene Munter

Skellefteå Kraft AB
Elin Bergsten

Skellefteå Kraft AB
Monica Ögren

Skellefteå Kraft AB
David Albertson

Skellefteå Kraft AB
Gerd Linder

Skellefteå Kraft AB
Rolf Lindgren

Skellefteå Kraft AB
Eva Lindberg

Skellefteå Kraft AB
Tommy Eriksson

Skellefteå Kraft AB
Björn Sundlöf

Skellefteå Kraft AB
Marie Falkman Marklund

Skellefteå Kraft AB
Jonny Edström

Snidex AB
Bengt-Åke Lundberg, Burträsk

Solviks Folkhögskola
Wiveca Ögren, Frostkåge

Solviks Folkhögskola
Annica Huring, Frostkåge

SRK Consulting (Sweden) AB
Richard Lundqvist

SSC Skellefteå AB
Dan Magnusson

SSC Skellefteå AB
Mikael Lind

Stadshotellet AB
Kenneth Lindberg

Stadshotellet AB
Kristoffer Lundström, Arvidsjaur

Statoil AB
Marica Almfalk

Stena Recycling AB
Mikael Lönnback, Umeå

Stenberg Företagsutveckling AB
Magnus Stenberg

StyrelseAkademien Norr
Annica Simonsson

StyrelseAkademien Norr
Anna Ricknell

Succedo AB
Lars Lundström

Talent AB
Peter Hård, Stockholm

Tieto
Magnus Westin

Tieto
Mats Söderlund

Tieto
Jonas Karlsson

Trätrappor Norsjö AB
Jan Westergren, Norsjö

TV4
Stefan Brännlund, Umeå

UF Skellefteå
Tova ANdersson

UF Skellefteå
Emma Nyström

Unionen
Maj-Inger Åhgren

Unionen
Marie Furberg

Unionen
Niklas Hällgren

Utveckling Online AB
Ann-Catrin Hansson, Gällivare

Vardia Försäkring
Oskar Burstrand

WSP Systems AB
Johan Saadio

Vygon (sweden) AB
Marléne Lundqvist

Västerbottens Läns Landsting
Gunilla Burman

Västerbottens Läns Landsting
Margot Ignberg

Västerbottens Teatern AB
Robert Herrala
 
Partners 
Dubbelklicka på loggorna så kommer
du till resp. hemsida
  
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 






















Minimontrar
Dubbelklicka på loggorna så kommer
du till resp. hemsida